[Soft drinks and non-alcoholic beverages]Vegetables and Fruit Juice
Scan for mobile view
Daisensounou LLC
Product features
This product is made with vegetables and fruits grown in
Akita Prefecture. Its 50% apple juice content enhances its
drinkability.
No additives are used
Product information
| Brand | Everyday is Tomato Day |
| Retail price in Japan | 220 yen |
| Place of production | Japan, Akita |
| OEM | Available |
| Transportation | Dry |
| Percentage of alcohol | - |
| Best Before | 6 Months - 1 Year |
| Size per item | W11 cm × D16.5 cm × H3 cm |
| Weight per item | 155g |
| Size per case | W20.2 cm × D8.4 cm × H32.7 cm |
| Weight per case | 3.3 |
| Quantity per case | 20 |
| Minimum order quantity | 8 |
| Ingredients | Vegetables (Carrot, Tomato)(akita), Apple(akita) |
| Allergy information | - |
| International Certifications / Standards | - |
| International Certifications / Standards(Other) | - |
| Other product features | haccp for Japan |
Supplier information
| Supplier | Daisensounou LLC |
| Business type | Manufacturing |
| Social Media | |
| YouTube | - |
Other products by this supplier

[Soft drinks and non-alcoholic beverages]
straight tomato juice
Daisensounou LLC

[Soft drinks and non-alcoholic beverages]
concentrate tomato juice
Daisensounou LLC

[Soft drinks and non-alcoholic beverages]
tomato & apple juice
Daisensounou LLC

[Soft drinks and non-alcoholic beverages]
AKITA 100% Apple Juice
Daisensounou LLC


