[Rice, grains, noodles]inaniwaudon
Scan for mobile view
Rinsendo Co., Ltd.
Product features
Eggs, milk, soba, yams, sesame, soybeans, mackerel
Product information
| Brand | rinsendo |
| Retail price in Japan | 400 yen |
| Place of production | Japan, Akita |
| OEM | Available |
| Transportation | Dry |
| Percentage of alcohol | - |
| Best Before | 1 Year - 2 Year |
| Size per item | W9 cm × D2 cm × H28 cm |
| Weight per item | 70 g |
| Size per case | W30 cm × D14.5 cm × H35 cm |
| Weight per case | 3.4 kg |
| Quantity per case | 40 |
| Minimum order quantity | 3 |
| Ingredients | Ingredients: flour, table salt, starch |
| Allergy information | Contains: Wheat |
| International Certifications / Standards | - |
| International Certifications / Standards(Other) | - |
| Other product features | - |
Supplier information
| Supplier | Rinsendo Co., Ltd. |
| Business type | Manufacturing |
| Social Media | |
| YouTube | - |
Other products by this supplier

[Rice, grains, noodles]
INANIWA Udon Noodle
Rinsendo Co., Ltd.

[Rice, grains, noodles]
INANIWA RAMEN Noodle
Rinsendo Co., Ltd.

[Rice, grains, noodles]
YOKOTE YAKISOBA Fried Noodle
Rinsendo Co., Ltd.

[Rice, grains, noodles]
For restaurants: Inaniwa udon
Rinsendo Co., Ltd.

[Rice, grains, noodles]
For restaurants: Inaniwa Ramen 1kg
Rinsendo Co., Ltd.


