[Seasonings, cooking oils and dressings](Reefer Type) (250g) Japanese Smoked Radish Original Size
Scan for mobile view
Takalabo Produce
Product features
Restaurant Chef can cut it however you like. Original size. This is a product made by smoking and fermenting 1 daikon.
Product information
| Brand | Gacco |
| Retail price in Japan | - |
| Place of production | Japan, Akita |
| OEM | Available |
| Transportation | Reefer |
| Percentage of alcohol | - |
| Best Before | 6 Months - 1 Year |
| Size per item | W12 cm × D3 cm × H44 cm |
| Weight per item | 250 - 300 g |
| Size per case | W36 cm × D17 cm × H47 cm |
| Weight per case | 14 kg |
| Quantity per case | 50 |
| Minimum order quantity | 3 |
| Ingredients | Ingredients: Dried root (national production), sugar, grain, rice bran, rice bran |
| Allergy information | - |
| International Certifications / Standards | - |
| International Certifications / Standards(Other) | - |
| Other product features | JFS-B |
Supplier information
| Supplier | Takalabo Produce |
| Business type | Wholesaler/Retailer |
| Social Media | |
| YouTube | - |
Other products by this supplier

[Prepared foods]
(1,140g) (Pouched) Japanese Smoked Radish Coppamijin
Takalabo Produce

[Prepared foods]
(1,140g) (Pouched) Japanese Smoked Radish Sliced
Takalabo Produce

[Vegetables, fruits, nuts]
Japanese Maitake Mushroom
Takalabo Produce

[Vegetables, fruits, nuts]
(Reefer Type) (1,000g) Japanese Smoked Radish Coppamijin
Takalabo Produce

[Seasonings, cooking oils and dressings]
(Reefer Type) (150g) Japanese Smoked Radish 1/2Cut Size
Takalabo Produce

[Vegetables, fruits, nuts]
Gacco Jerky
Takalabo Produce


