[Rice, grains, noodles]akitajyuumonnji chinese-style noodles(instant noodles)
Scan for mobile view
toyamafoods Co.,Ltd.
Product features
Thin Noodles and Dried fish soup
Product information
| Brand | - |
| Retail price in Japan | 550 yen |
| Place of production | Japan, Akita |
| OEM | Available |
| Transportation | Dry |
| Percentage of alcohol | - |
| Best Before | Within 3 Months |
| Size per item | W18 cm × D7 cm × H19 cm |
| Weight per item | 150g |
| Size per case | W51 cm × D23 cm × H26 cm |
| Weight per case | 1500g |
| Quantity per case | 10 |
| Minimum order quantity | 2 |
| Ingredients | Noodles[heat flour(Domestic Manufacturing),Table salt,Powdered wheat protein],soup[Table salt,soy sauce,Suger,fermented seasoning,Lard,Flavored cooking oil,Bonito extract,Dried sardines powder,Kelp powder,Pepper powder],Bamboo shoots[bamboo shoot,Suger,soy sauce,Table salt,Spices],Chashu[Pork belly,sauce(soy sauce,mirin,Others)],seasoning[Dried greenonions,pepper]/Alcohol,Sodiumbicarbonate,Kansui,Thickener(Sodium polyacrylate),Seasoning(Aminoacid etc.),Acidulants,Calcined calcium,Caramel Pigments,(in part Wheat,Soybean,Pork Include) |
| Allergy information | Contains: Wheat|Soybean|Pork |
| International Certifications / Standards | - |
| International Certifications / Standards(Other) | - |
| Other product features | HACCPforAKITA |
Supplier information
| Supplier | toyamafoods Co.,Ltd. |
| Business type | Manufacturing |
| Social Media | |
| YouTube | - |





